Сообщения

Сообщения за июнь, 2021

Що таке клас точності лічильника електроенергії

Изображение
Лічильники електроенергії - це надійні пристрої, здатні працювати тривалий час без заміни та ремонту. Однак є вимоги до його похибок при вимірюванні. І часто трапляється так, що прилад обліку, при заміні або першої його установці, доводиться купувати споживачеві самостійно, тому ви повинні знати, де подивитися клас точності електролічильника і що це таке. Що це таке і де вказано Коротке визначення: Цифра позначає максимальне значення похибки (відхилення), допустиме при вимірюванні споживаної електроенергії конкретним приладом, вимірюється у відсотках. Електролічильники мають різний клас точності. Старі індукційні моделі, вже зняті з виробництва, мали великі похибки (більш 2.5%). У період спокою вони споживали значну кількість електроенергії, що призводило до підвищеної витрати електрики в країні. На малюнку вище представлений старий тип індукційного лічильника. У окружності зліва на панелі індикації вказано значення похибки 2,5%.

Украине стоит задуматься о транзите водорода, а не природного газа - посол Германии

Германия решила полностью отказаться от углеродных источников энергии до 2045 года и перейти на водород, в связи с чем Украине есть смысл задуматься о его транзите. Об этом заявила посол Германии на Украине Анка Фельдгузен. «Это факт, что использование [природного] газа и его транзит - явление временное. Германия решила полностью отказаться от углеродных источников энергии до 2045 года. Я говорила с экспертами: нам еще нужно довольно много газа, возможно, до 2032 года, но потом его использование очень сильно уменьшится, и нам надо думать, что будет позже. Я знаю, что Украина сейчас и в дальнейшем будет бороться с «Северным потоком - 2», но вместе с тем нужно думать и о своих очень широких возможностях в других сферах. В том числе о водороде и его транзите в Европу, потому что вся наша система через 15 лет будет перестраиваться на водород», - сказала посол в опубликованном в субботу интервью украинском издании «Зеркало недели». Фельдгузен добавила, что она очень часто обс...

Трейдери збагатилися на 26 млрд грн через махінації на ринку електроенергії, - нардеп

Изображение
Сім трейдерів-посередників , яких НАБУ підозрює в махінаціях на ринку електричної енергії, у 2020 році заробили 26,2 млрд грн завдяки корупційним зв’язкам з діючим складом НКРЕКП. Про це повідомив народний депутат Валентин Наливайченко у Facebook. "Сьогодні наша ТСК отримала дані фінансової звітності 7 трейдерів-посередників, щодо яких НАБУ проводить розслідування за фактом махінацій з цінами на електричну енергію. Сумарно фігуранти розслідування за минулий рік збагатилися на 26,2 млрд грн. Це понад 50% всього річного доходу національної компанії "Енергоатом", - повідомив нардеп. Він наголосив, що саме через махінації цих трейдерів, державний "Енергоатом" минулого року зазнав рекордних збитків в майже 5 млрд грн.

У члена НКРЭКУ Бабий зарплата достигла 1,8 млн грн, а в активах оказались крупные землевладения и много драгоценностей

Член Национальной комиссии, осуществляющей государственное регулирование в сферах энергетики и коммунальных услуг (НКРЭКУ) и бывший депутат Киевской областного совета Ольга Бабий отчиталась в НАПК о 1,8 млн зарплаты, обширных земельных наделах, дорогой недвижимости и множестве драгоценностей. По официальной информации, Бабий стала членом НКРЭКУ 29 октября 2019 года. До этого она работала советником министра развития общин и территорий. Опыт работы в коммунальной сфере — 7 лет. Другие источники говорят еще о том, что в 2012-2013 годы она занимала должность финансового директора КП БРМ «Билоцеркиввода», а с 2013 года — директора этого предприятия. В 2015 году ее выбрали депутатом Киевской областного совета от «Самопомощи», и она получила место главы комиссии по вопросам бюджета и финансов.

НКРЕКП покриває махінації, які призводять до мільярдних збитків державних компаній

Изображение
  Вони просто крадуть наші гроші! Тому й така кричуща бідність і несправедливість в нашій країні.   Сьогодні наша Тимчасова слідча комісія отримала беззаперечне підтвердження зв’язків керівництва національного регулятора НКРЕКП з махінаціями і схемами на ринку електроенергії.   Це свідчить про пряму зацікавленість НКРЕКП й надалі покривати махінації, які призводять до мільярдних збитків державних компаній, в першу чергу, національного «Енергоатому».

ГІГАНТСЬКИЙ ЕЛЕКТРИЧНИЙ КОТЕЛ, ЩО ПРАЦЮЄ НА ВДЕ, БУДЕ ПОСТАЧАТИ ТЕПЛО АМСТЕРДАМУ

Изображение
Шведський енергетичний концерн Vattenfall отримав дозвіл на будівництво електричного котла-теплонакопичувачів потужністю 150 МВт на майданчику своєї ТЕЦ в Амстердамі. Крім того, проект отримав субсидію в рамках голландської програми підтримки ВДЕ, яка називається « SDE ++ ». Електричний котел, який стане, мабуть, найбільшим в Європі, може бути введений в експлуатацію в 2024 році. Остаточне інвестиційне рішення заплановано на середину 2022 року. Як і в інших подібних рішеннях, в яких електроенергія перетворюється в тепло для подальшого постачання споживачам (англ. Power-to-Heat), Vattenfall намагається оптимізувати інтеграцію вітрової та сонячної електроенергії в систему.

«Енергоатом» почав вчитись у КШЕ Милованова ще до завершення тендеру на навчання за 8 млн

Изображение
Ще до завершення тендеру «ДП «НАЕК «Енергоатом» щодо підвищення кваліфікації група керівників держпідприємства почала проходити навчання у Київській школі економіки, яка є учасником цього тендеру. Про це повідомив президент «КШЕ» Тимофій Милованов. Милованов 10 червня опублікував світлину групи лідерів «Енергоатому» на навчанні в «КШЕ» на тему «Джерела влади в організаціях» з підписом з помилкою “Пишаюсь бу д и вчителем”. І додав, що має ідею зробити фонд зарплат і центр якості освіти для шкільних вчителів разом із «Метінвестом» Ріната Ахметова. Жодних даних щодо оплати цього навчання Милованов не оприлюднив, пише Енергетичний фронт .

Меморандум щодо врегулювання проблемних питань у ВДЕ: рік після підписання

Изображение
Вже через три місяці після запуску нової моделі оптового ринку електроенергії у липні 2019 року, розпочалися перші переговори між Міністерством енергетики України та виробниками з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) щодо врегулювання кризи, що виникла на ринку ВДЕ. 9 грудня 2019 року Європейсько-українське енергетичне агентство (ЄУЕА) та Українська вітроенергетична асоціація (УВЕА) звернулись до Центру вирішення спорів та переговорів Енергетичного Співтовариства ЄС, який розпочав процедуру медіації між двома вищезазначеними галузевими асоціаціями з однієї сторони та Міністерством енергетики України з іншої. Згодом, до медіації також приєдналась Українська асоціація відновлюваної енергетики (УАВЕ).

Україна у травні скоротила імпорт природного газу у 9 разів – до 8,5 млн куб м

Изображение
Україна протягом травня 2021р імпортувала з європейських напрямків 8,47 млн куб м природного газу, що у 9 разів менше, ніж у квітні. У порівнянні з травнем минулого року імпорт газу обвалився у 158 разів – з 1,34 млрд куб м до 8,47 млн куб м. Про це стало відомо з оперативних даних ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ), пише Енергофронт . Імпорт був стабільним протягом всього місяця – близько 273 тис куб м кожного дня надходило з Угорщини за механізмом віртуального реверсу через «Берег». Поставки з інших напрямків були відсутні. Якщо не враховувати березень 2021р, у травні було імпортовано найменше газу за останні 5,5 років. Серед причин мінімальних обсягів імпорту – ціновий спред. Протягом травня газ в Україні торгувався дешевше, ніж на європейських хабах, що робить імпорт газу економічно невигідним. Загалом, за перші 5 місяців року Україна імпортувала 561 млн куб м природного газу, найнижче значення за останні 6 років. У порівнянні з минулим роком обсяги імпорту скорот...