Сообщения

Сообщения за сентябрь, 2021

У Верховній Раді створено міжфракційне депутатське об’єднання «Енергоефективна Україна»

Изображение
У Верховній Раді створено міжфракційне депутатське об’єднання «Енергоефективна Україна», якому належить “розблокувати процес реального руху та позитивних змін в Україні у напрямку енергоефективності”. Про це 23 вересня на своїй сторінці в соцмережі Facebook повідомив народний депутат фракції «Слуга народу» Микола Тищенко. “Сьогодні на брифінгу ми з колегами народними депутатами Олексієм Кучеренко, Євгеном Пивоваровим, Анатолієм Костюхом та за участі Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Валерія Безуса презентували перше в Україні міжфракційне об’єднання «Енергоефективна Україна». Це доказ того, що стратегічно важливі питання повинні бути поза політикою” – написав нардеп.

Брифінг у ВР щодо створення нового Міжфракційного об’єднання «Енергоефективна Україна» 23.09.2021 р

Изображение
Брифінг у Верховній раді щодо створення нового Міжфракційного об’єднання « Енергоефективна Україна », головою якого обрано Миколу Тищенка. 23 вересня 2021 р.

Олексій Кучеренко: Аналіз подій з "газового фронту". Брифінг у Верховній Раді 22 09 2021

Изображение
Газовий фронт існує не тільки в Європі для протидії Газпрому, РФ та запуску Північного Потоку. Газовий фронт відкрито і в Україні. Цей фронт розгорнув монополіст "Нафтогаз", який прикривається Урядом і фракцією монокоаліції "Слуга народу". Сьогодні і найближчим часом на цьому фронті розгортатимуться дуже жорсткі події ...

"У новому держбюджеті уряд не відреагував на зростання цін на енергоносії", − Олексій Кучеренко

Изображение
Така сама ситуація була торік, тому довелося переглядати бюджет і перекривати недостачі грошима з субсидій. Так уряд використали весь обсяг субсидій, які були закладені на поточний рік.  Про це заявив ексміністр з питань ЖКГ, нардеп ("ВО" Батьківщина") Олексій Кучеренко у прямому ефірі програми "Підсумки з Анною Валевською", передає " Поштівка ".   Кучеренко зауважив, що в новому держбюджеті немає плану, аби врегулювати виділення коштів на субсидії та тарифи, враховуючи підняття цін на енергоносії.  "По-перше, це видно по субсидіях − арифметика ніяк не сходиться. Хоч виділені кошти збільшилися на 3 млрд грн порівняно з попередньою версією цього бюджету, проте обсяги використання та ціни підійматимуться достатньо радикально, і цього не враховано. Відтак уряд знову не зміг спрогнозувати, які витрати підуть на тарифи та субсидії", − додав Кучеренко.

На рынок электроэнергии планируют вернуть торговлю воздухом. Что будет, если вернуть схемы? Да, Армагедец

Ради чего это все? Ради благополучия трейдеров-спекулянтов близких к власти? На рынок электроэнергии планируют вернуть схемы "торговли воздухом". Если это случится, оптовая цена электроэнергии опять обвалится ниже себестоимости. Вроде неплохая новость – ведь дешевая энергия лучше дорогой. А вот и нет. На розничных тарифах это никак не отразится. Зато возникнут проблемы у производителей электроэнергии. Генерация не успеет запастить углем, вернется импорт электроэнергии из России и Беларуси, а интеграция с энергосистемой Евросоюза окажется под угрозой срыва. Ради чего тогда все это? Как минимум, заработают трейдеры-спекулянты, приближенные к власти. Разве плохая причина?

«Нафтогаз» не заплатил в бюджет налогов на 3 млрд грн

Изображение
НАК «Нафтогаз» в 2017 году уклонился от внесения в бюджет налога на добавленную стоимость на общую сумму более трёх миллиардов гривен. Об этом говорится в сообщении Государственной фискальной службы. Следователи Офиса крупных налогоплательщиков собрали «неопровержимые доказательства совершения должностными лицами указанной государственной компании умышленных действий по уклонению от уплаты более 3 млрд грн налогов». Отмечается, что в «Нафтогазе» согласились с результатами проверки и уже внесли в бюджет сокрытую сумму налога. На данный момент решается вопрос об уведомлении в подозрении должностным лицам «Нафтогаза» в связи с уклонением от уплаты налогов в особо крупных размерах согласно ч. 3 ст. 212 УК Украины. Санкция статьи предусматривает штраф до 25 необлагаемых минимумов доходов граждан с запретом занимать определённые должности. Джерело: Енергетичний фронт  «Нафтогаз» не заплатив в бюджет ПДВ на 3 млрд грн

«Зелений» бізнес Ахметова збільшив прибуток у п’ятеро, хоч і зменшив виробництво на 19%

Нідерландська компанія DTEK Renewables B.V. (ДТЕК ВДЕ), у що управляє активами холдингу ДТЕК Ріната Ахметова у сфері відновлюваної енергетики, за підсумками першого кварталу 2021 року отримала чистого прибутку 2,51 млрд грн. Роком раніше за аналогічний період чистий прибуток компанії склав 0,44 млрд грн. Про це йдеться в звіті компанії. На зростання прибутку вплинуло, зокрема, покращення платіжної дисципліни державного «Гарантованого покупця» та погашення ним весною-літом цього року 36% раніше накопиченого боргу. Тепер борг держпідприємства становить 3,16 млрд грн. При цьому, за звітній період загальна виручка ДТЕК ВДЕ  упала на 6,3% до 3,84 млрд грн. В компанії це пояснили зменшенням обсягів виробництва електроенергії на 19% через погіршення погодних умов, зниженням середньої зниження середньої ціни е/е (внаслідок укладання меморандуму з урядом) та укріплення гривні щодо євро.

Олексій Кучеренко: На Україну насувається величезна проблема у вигляді енергетичної кризи та колапсу

Изображение
На Україну насувається величезна проблема у вигляді енергетичної кризи та колапсу. Нам потрібно заслухати, як уряд готується її вирішувати, та негайно виділити необхідні на субсидії для населення кошти. На цьому під час виступу у парламенті наголосив народний депутат від «Батьківщини» Олексій Кучеренко. «Уряд має нам детально розказати, як він збирається запобігти цій шаленій кризі, коли тарифи зростуть вдвічі. За нашими підрахунками, треба закласти мінімум 30 мільярдів додаткових коштів на субсидії для населення. Без цього буде колапс. Тому наша команда вчора зареєструвала відповідний законопроєкт. Також ми переконані, що треба значну суму закласти на субвенцію місцевим бюджетам, щоб у нас не зупинилася робота лікарень, а діти в школах не сиділи в куртках, бо там холодно», – зазначив Олексій Кучеренко.

13 блоків та 6 корпусів ТЕС та ТЕЦ знаходяться в простої через відсутність палива на складах

Изображение
13 енергоблоків та 6 корпусів теплоелектростанцій та теплоелектроцентралей мають аварійні заявки через відсутність палива на складах та знаходяться в простої. Про це свідчать дані оператора системи передачі НЕК «Укренерго» станом 6 вересня 2021, 14:00. Зокрема, Слов’янська ТЕС (власник - ПАТ «Донбасенерго») знаходиться у повному простої на потужності – 0 МВт. Водночас, минулого понеділка (30 серпня, 14:00) станція працювала на потужності 303 МВт. Державна ПАТ «Центренерго» через відсутність палива вивела на нульову потужність 6 блоків (3 - Вуглегірська ТЕС, 2 – Трипільська ТЕС, 1 – Зміївська ТЕС ) та 3 корпуси на Зміївській ТЕС. Таким чином, загальна потужність станцій компанії становить 413 МВт, що в 2,2 рази менше за потужність станом на 14:00, 30 серпня. В свою чергу, теплоелектростанції з групи ДТЕК мають лише 2 енергоблоки (Запорізька ТЕС) та 1 корпус Криворізької ТЕС в простої, через брак палива. Загальна потужність (на 14:00) всіх ТЕС компанії – 2207 МВт, що лише н...