Тимошенко назвала причини катастрофи в енергетиці
«Наслідком кризи в енергетиці можуть бути проблеми з енергопостачанням населення, промисловості», – Юлія Тимошенко
Голова фракції «Батьківщина», експрем’єр-міністр України Юлія Тимошенко назвала поточну ситуацію в енергетиці катастрофою, оскільки всі сектори галузі мають значні фінансові та технічні проблеми.
Про це вона заявила у програмі «Свобода слова» на каналі «Україна» у 15 травня.
«У нас сьогодні реально в енергетиці катастрофа, я не перебільшую. Катастрофа тому, що 50 млрд грн дефіциту – це катастрофа, невиплачені заробітні плати – недопустипа річ. Зупинка ядерних блоків – це теж абсолютно нерозумні речі. І плюс у нас 95% шахт зупинено, які добувають енергетичне вугілля», - сказала Тимошенко.
Експрем’єр-міністр зазначила, що наслідком такої ситуації можуть бути проблеми з енергопостачанням населення, промисловості. При цьому Тимошенко розповіла про 5 причин, що до призвели до кризи.
«Причина №1 – Україна виробляє стільки електроенергії, що нам достатньо на 100% самим. У нас є надлишки і ми можемо навіть експортувати… Ми з вами на 100%, навіть на 150% забезпечені електроенергією і в цю хвилину нова влада, яка прийшла, починає купувати електроенергію за кордоном», - сказала депутатка.
За її словами, вирішення цієї проблеми просте – потрібно на законодавчому рівні заборонити імпорт електроенергії в Україну. Але вже здійснений імпорт став вже причиною другої проблеми – дисбалансу в енергетиці, які призвели до перебоїв у роботі енергетичних підприємств.
«Третє, що дуже важливо. Ми можемо з вами експортувати електричну енергію. Але для цього у нас не вистачає технічних можливостей. Тому треба ці технічні можливості посилювати. А це інвестиції. Нам треба дати гарантії інвесторам, нам треба зробити прекрасні проекти, які забезпечать технічну можливість експортувати більше електроенергії в інші країни», - сказала екс-прем’єр-міністр.
Інша причина катастрофи, на думку Тимошенко, викликана падінням споживання електроенергії через коронавірус на 10%, що показує необхідність зменшення генерації на всіх енергопідприємствах пропорційно.
Також вона додала, що останньою причиною кризи є проблема розрахунків з підприємствами зеленої енергетики, які будувалися для збільшення виробництва екологічно-чистої електроенергії в Україні.
«Зелена енергетика – це крок вперед в глобальному просторі і нам потрібно берегти нашу природу… Бажано, щоби держава знайшла стабільне, надійне джерело для фінансування зеленої енергетики, для купівлі вітрової і сонячної енергії», - роз’яснила Тимошенко.
Вона підкреслила, що розпочатий діалог уряду з міжнародними інвесторами необхідно довести до рішення, при якому б всі сторони були задоволені.
«Якщо зараз буде правильно задіяний план боротьби з цими штучно рукотворно зробленими кризовими явищами в енергетиці – достатньо декілька місяців щоби навести лад», - зазначила депутатка.