Сообщения

Сообщения за декабрь, 2021

Блоки ТЕС та ТЕЦ простоюють через відсутність вугілля

Изображение
За даними НЕК «Укренерго», станом на 09:25 28 грудня, в енергосистемі України не працюють 16 енергоблоків ТЕС та ТЕЦ через брак палива, повідомляє Енергетичний фронт. Джерело: НЕК «Укренерго» Не працюють енергоблоки теплоелектростанцій та теплоелектроцентралей таких підприємств: енергоблоки № 14, 15 Луганської ТЕС, енергоблоки № 6, 7 Вуглегірської ТЕС; енергоблок № 3, 5 Криворізької ТЕС; енергоблоки № 5, 7 Запорізької ТЕС; енергоблоки № 2, 7, 10 Зміївської ТЕС; енергоблок № 1 Херсонської ТЕЦ, енергоблоки №5, 6 Трипільської ТЕС; енергоблок № 4 Київської ТЕЦ5, енергоблок № 2 Київської ТЕЦ6.

Еврокомиссия: утверждение, что ЕС станет СО2-нейтральной без АЭС- ложь

Спор о том, следует ли относить ядерную энергетику к категории устойчивых, в последнее время приобрел острый характер. Комиссар ЕС по внутреннему рынку Тьерри Бретон имеет четкое мнение по этому поводу и ссылается на цифры в интервью De Welt от 18 декабря. Он объявил решение на середину января. Тьерри Бретон заявил:  «Наша цель - нейтралитет выбросов углекислого газа к 2050 году, и следует приветствовать любые технические средства для достижения этой цели. CO -нейтралитет к 2050 году невозможен на уровне ЕС без ядерной энергетики. Национальный энергетический баланс - это вопрос правительств государств-членов, и я уважаю их решения. Германия и некоторые другие страны решили распрощаться с атомной энергетикой. Это означает, что они должны установить повсюду ветряные турбины и покрыть ландшафт солнечными батареями». «Взгляните на цифры. Мы обязаны до 2050 года удвоить производство электроэнергии. Но уже сейчас 26% электрической энергии производят атомные электростанции». Утверждение, ...

Україна попросила Німеччину переглянути рішення щодо сертифікації Nord Stream 2

Изображение
ТОВ "Оператор ГТС України" звернулося до Федерального міністерства економіки та захисту клімату Німеччини із проханням переглянути рішення про вплив сертифікації газогону "Північний потік-2" на безпеку постачання газу до Європи. Про це повідомив генеральний директор ОГТСУ Сергій Макогон у Фейсбуці. "ОГТСУ звернувся до Федерального міністерства економіки та захисту клімату ФРН щодо перегляду рішення про вплив сертифікації оператора "Північний потік-2" на безпеку постачання газу до Німеччини та інших країн ЄС. Бо вважаємо, що наші аргументи можуть сприйняти як нові обставини, здатні вплинути на позицію профільного міністерства ФРН", – написав Макогон. Він наголосив, що ОГТСУ веде постійну комунікацію з Єврокомісією, з міжнародними партнерами, учасниками ринку стосовно ризиків запуску російського газопроводу. "Це геополітичний проєкт, який становить загрози для Європи і, власне, для самої Німеччини. Важливо, щоб аргументи на підт...

Подарунки українцям від Коболева

Добрый дедушка Мороз, ты подарки нам принес? Ой, не дедушка Мороз, а дедушка Коболев. Які подарунки має для українців Коболев, який провалив програму власного видобутку газу та знищив транзитний потенціал ГТС України? У нього їх в мішку багато. І найперший – це нові, високі, дорогі, ринкові ціни на газ. Не об’єктивний, не сформований, наприклад, на основі продажу газу «Укргазвидобування» на українській біржі. А просто ринковий. «Тариф для населення встановлено цієї весни як річний тариф, і тоді він відповідав комерційним цінам. Як на мене, наступного року його знову-таки треба робити комерційним, виходячи з прогнозів на найближчий рік чи два. Це означатиме підвищення порівняно з поточним тарифом. Між іншим, це саме те, на що влада погодилася в останньому меморандумі з МВФ», - сказав Коболев під час форуму «Стійкість України перед кризами: погляд у майбутнє».

Нардеп Кучеренко ("Батьківщина") вважає неприпустимим звільнення "Оператора ГТС" від тендерів за держзакупівлі

Изображение
Перший заступник голови комітету Ради з енергетики, депутат Верховної Ради Олексій Кучеренко (Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”) під час пресконференції 13 грудня озвучив декілька важливих тез стосовно опалювального сезону та діяльності ТОВ “Оператор газотранспортної системи України” (ТОВ “Оператор ГТС”). Теза 1. Стале проходження опалювального сезону 2021-2022 під питанням Станом на 13.12.2021, за даними оператора газосховищ «Укртрансгаз», загальний запас газу в газосховищах складає 15,1 млрд куб м. З таким обсягом газу в ПСГ Україна завершувала минулий опалювальний сезон 2020-2021. На який обсяг газу Україна може розраховувати щодоби: плюс 55 млн куб м  – стільки газу видобувні компанії (державні і приватні) видобувають щодоби; плюс 100 млн куб м  – стільки газу можна максимально відбирати з поточним рівнем запасів в ПСГ (з падінням рівня запасів можливості добового відбору будуть зменшуватись); мінус 10 млн куб м  щодобово реекспортується в Європу, це ...

Під час опалювального сезону за мінусових температур може виникнути щоденний дефіцит газу, – Кучеренко

Изображение
Перший заступник голови комітету Ради з енергетики, депутат Верховної Ради Олексій Кучеренко ("Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина") заявляє, що під час опалювального сезону 2021/2022 за мінусових температур може виникнути щоденний дефіцит газу. Про це Кучеренко заявив під час пресконференції у понеділок, 13 грудня, передають Українські Новини. "При мінусових температурах є абсолютно реальним виникнення щоденного дефіциту газу, коли ГТС (газотранспортній системі) для споживання необхідно 160-180 млн куб. м газу, а максимально ми можемо закачати в ГТС 120-130 млн куб. м газу" , - сказав Кучеренко. Він нагадав, що раніше держава могла компенсувати дефіцит газу завдяки тому, що ГТС було заповнено повноцінним транзитом газу компанії "Газпром" (Росія) до Європи.

Ассоциация энергетиков дала оценку законопроекту о временных администрациях

Изображение
Согласно тексту законопроекта, временные администрации будут назначаться Кабмином в случае обращения Минэнерго Законопроект о временных администрациях в энергетических компаниях ставит под угрозу энергетическую безопасность Украины. Об этом говорится в письме Первой энергетической ассоциации Украины к министру энергетики Герману Галущенко. «Есть весомые причины утверждать, что принятие проекта будет иметь негативное влияние на уровень безопасности поставок электроэнергии и энергетической безопасности страны в целом», – говорится в нем. Отмечается, что в процессе введения временной администрации законопроектом предусматривается передача управления активами в управление другому предприятию, которое находится в сфере управления Министерства энергетики.

Цена газа в Европе выросла почти до $1 250 за 1 тыс. куб. м на биржевых торгах

Цена газа в Европе в ходе биржевых торгов в пятницу поднялась почти до $1 250 за 1 тыс. куб. м, свидетельствуют данные лондонской биржи ICE. Цена январского фьючерса на хабе TTF в Нидерландах выросла до $1 244 за 1 тыс. куб. м, или 106,5 евро за МВт ч (исходя из текущего обменного курса евро к доллару, цены на ICE представлены в евро за МВт ч). Общий рост стоимости газа в Европе по сравнению с ценой закрытия накануне составляет около 6%. Ранее начальник департамента «Газпрома» Александр Иванников сообщил, что холдинг не ожидает заметного снижения цены на газ в Европе в ближайшие месяцы, но его стоимость в районе $1 000 за 1 тыс. куб. м не является устойчивой.