Сообщения

Сообщения за май, 2021

Реформа ринку електроенергії: чим загрожує дерегуляція

Изображение
В результаті енергетичної реформи українці мали отримати європейський ринок електроенергії з відповідною якістю послуг. Україна зобов’язалась лібералізувати ринок згідно з Угодою про асоціацію з Європейським Союзом та Третім енергетичним пакетом ЄС. У нас має з'явитись вибір між постачальниками послуг, які будуть знижувати ціни та пропонувати найзручніший цифровий сервіс. Але інформації про те, як працюють подібні ринки в Європі, у нас обмаль.  У цій статті ми поглянемо на лібералізацію електроенергетичного сектору в Україні та мотиви роздроблення цілісної системи на різні компанії. Ми проаналізуємо основні моделі ринку електроенергії та звернемося до досвіду Великої Британії, Франції та Польщі. Крім того, ми подивимось на особливості такого товару, як електроенергія, та спробуємо розібратися в труднощах лібералізації цього ринку.  Що означає лібералізація електроенергетики та які є моделі електроенергетичних ринків? Електроенергетична система — це сукупність взаємопов’язаних ...

Вчені розробили фотоелемент з ефективністю 34,4%

Изображение
Французько-канадська дослідницька група розробила ефективний фотоелемент з потрійним переходом, призначений для роботи у складі системи з сонячними концентраторами. Інноваційні мікро-фотоелементи отримали коєфіцієнт корисної дії 34,4%.

ДТЕК відкрив першу в Україні промислову СНЕ потужністю 1 МВт

Изображение
Енергохолдинг ДТЕК ввів в експлуатацію першу в Україні промислову літій-іонну систему накопичення енергії (СНЕ) потужністю 1 МВт і ємністю 2,25 МВт-год Батарея встановлена в місті Енергодар, на майданчику Запорізької ТЕС і призначена для накопичення, зберігання та віддачі електроенергії в мережу, а також для надання послуг із забезпечення надійності енергосистеми України. Це пілотний проєкт ДТЕК для пошуку оптимальних моделей роботи СНЕ на різних сегментах енергетичного ринку країни, повідомляє Енергофронт. За словами генерального директора ДТЕК Максима Тімченка , впроваджуючи нові технології, компанія трансформує бізнес і будує нову енергетику – це внесок ДТЕК в майбутнє України як європейської держави, в декарбонізацію, відновлення національної економіки та в забезпечення зайнятості в галузі.

Італія інвестує 1,1 млрд евро в розвиток агроенергетичних відновлюваних проектів

Изображение
Уряд Італії заявив, що інвестує 1,1 млрд. євро у підтримку агровольтаїки. Кошти є частиною фонду відновлення країни після Covid-19 у розмірі 220 млрд. євро. План передбачає розміщення агровольтаїчних систем загальною потужністю 2 ГВт, що забезпечать генерацію близько 2500 ГВт-год електроенергії на рік, пише PV-magazine. Інвестиція буде спрямована на «впровадження гібридних систем у сільському господарстві, які сприяють екологічній та економічній стійкості ферм». Інвестиція також має на меті зробити сільськогосподарський сектор більш конкурентоспроможним за рахунок зменшення витрат на енергопостачання.