Сообщения

Сообщения за март, 2021

Виробництво електроенергії в січні-лютому зросло на 0,7%, а споживання - на 4,6%

Изображение
За даними Міненерго, за підсумками січня-лютого 2021 року обсяг виробництва електроенергії електростанціями України в цілому склав 27,54 млрд кВт-год, що на 0,7% більше, ніж за 2 місяці 2020 року. Виробництво електроенергії на АЕС скоротилося на 7,4%, тоді як на ТЕС і ТЕЦ - збільшилося на 8,9%, на ГЕС і ГАЕС - на 28,2%, нетрадиційними джерелами (СЕС, ВЕС, біомаса) - на 10,4%. Частка АЕС в структурі виробництва електроенергії склала 50,5% (у січні-лютому 2020 року - 54,9%), ТЕС, ТЕЦ, КУ - 38,2% (35,4%), ГЕС і ГАЕС - 5,5% (4,3%), блок-станцій - 1% (1,1%), альтернативних джерел - 4,8% (4,4%).

Газпром наблизився до заброньованих обсягів транзиту через Україну

Изображение
Обсяги транзиту РАО «Газпром» територією України повернулися до значень початку лютого після нормалізації температури повітря в Європі. Про це свідчать дані «Оператора газотранспортної системи України». Зокрема, за газову добу 7 березня прокачка склала 120 млн куб. м. На такому рівні прокачування трималося в першій половині лютого, поки в Європу не прийшло аномальне потепління. Російська компанія таким чином впритул наближається до використання всіх заброньованих на місяць потужностей: 109 млн куб. м за довгостроковим договором транзиту і 14,2 млн куб м додатково на основі щомісячного бронювання. Як повідомляв Енергетичний фронт , за перші 16 днів лютого прокачування газу через Україну було стабільним із середнім рівнем в 119 млн куб. м на добу, проте після зростання температури в Європі до двозначних показників обсяги транзиту знизилися до 95 млн кубометрів 17 лютого, а за газову добу 20 лютого прокачування впала до 67 млн ​​куб. м. Після повернення температури повітря...

Велика приватизація. За яку команду грає Фонд держмайна?

Изображение
Голова фонду Дмитро Сенниченко обіцяє державі мільярди. Але депутати підозрюють, що за бравурними заявами триває «підривна» робота Депутати б’ють на сполох: чиновники знецінюють обленерго перед розпродажем Кабінет міністрів оголосив велику приватизацію, в ході якої заплановано продати низку потужних державних підприємств. В їх числі пакети акцій шести обленерго. Реалізація цих активів відкладалася впродовж останніх семи років. «Якщо Верховна Рада скасує заборону на проведення аукціонів, ми в першому півріччі можемо мати два або три аукціони, з надходженнями в бюджет більше 9 млрд грн», – відрапортував голова Фонду державного майна Дмитро Сенниченко. Фінальним сигналом для завершення приватизації останніх шести державних обленерго стало запровадження з 1 січня RAB-регулювання (Regulatory Asset Base). Воно передбачає запровадження стимулюючих тарифів для обленерго з метою інвестування у модернізацію мереж.